4 טיפים למעבר דירה קל ופשוט

מזל טוב! סופסוף הגעתם לנחלה ואתם עומדים להיכנס לבית משלכם. מעבר דירה הוא אירוע משמח, שמבשר על עצמאות, פרטיות וחופש להחליט. מעתה יש לכם פינה חמה ופרטית שמיועדת רק לכם ולמשפחתכם, שבה אתם יכולים לעשות ככל העולה על רוחכם. אך לצד כל השמחה וההתלהבות לקראת המאורע המרגש, חשוב לזכור שמדובר גם באירוע שדורש זמן, מאמץ, כסף ולא מעט סידורים שעשויים לגרום לכם ללחצים, ויכוחים או התלבטויות.
אז איך צולחים את מעבר הדירה בשלום מבלי לאבד את העשתונות? קבלו 4 טיפים שיעשו לכם את המעבר הרבה יותר פשוט.

התחילו באריזות מוקדם ככל האפשר
כולנו יודעים שאחד החלקים הפחות כיפים במעבר דירה הוא ארגון החפצים, הכלים והאביזרים שלנו בארגזים. מדובר במטלה די מתישה שאורכת לא מעט זמן, ועל כן חשוב להתחיל במלאכה כמה שיותר מהר. אל תחכו לדקה ה-90 ותתחילו לארוז רק יומיים לפני המעבר – המלצתנו היא להתחיל לארוז כשבועיים לפני מועד המעבר. כך תוכלו להקדיש בכל יום כשעה לאריזת הציוד שלכם, ותוכלו לעשות זאת בניחותא ובסבלנות.
הקפידו לארוז חפצים וכלים שבירים בעיתונים או בקרטונים מרופדים, לכתוב על כל ארגז בדיוק מה הוא מכיל ולארוז באותו ארגז פריטים השייכים לאותו נושא (לדוגמה: אל תארזו באותו הקרטון גם כלי מטבח וגם בגדים, אלא הפרידו את הפריטים ודאגו שכל קרטון יכיל פריטים השייכים לאותו נושא) – כך תיצרו סדר וארגון ותקלו על עצמכם בעת פריקת החפצים וסידורים בבית החדש.
לאלו מכם שהינם עסוקים במיוחד ואין להם זמן לבצע את אריזת החפצים בעצמם, קיימת אפשרות לשכור את שירותיהן של חברות שונות המגיעות לביתכם ודואגות לארוז את חפציכם וגם לפרוק אותם בביתכם החדש, וכל זאת בקלות ובמהירות.

הזמינו חברת הובלות מוכרת ומקצועית
אל תתפתו לבקש מחבר טוב שישאיל לכם את הרכב המסחרי שלו, לטובת הובלת תכולת הדירה שלכם. הובלת חפצים כבדים וריהוט לבית כרוכה במאמץ רב ודורשת שימוש באמצעי בטיחות, שיש בידיהם של מובילים מקצועיים. אל תתפתו לחסוך אלפי שקלים בודדים, שמרו על הגב שלכם והימנעו מהרמת משאות כבדים – לשם כך יש אנשי מקצועי המצוידים באמצעי בטיחות ובכלים ייעודיים. הובלה לא מקצועית יכולה להסב נזק רב לרכוש שלכם וגם לבריאותכם, ועל כן חשוב לשכור את שירותיה של חברת הובלות מקצועית ואמינה, המנוסה בהובלות, מתורגלת בהעלאת חפצים וריהוט (לעיתים אף באמצעות מנוף) ושתדאג שכל תכולת הדירה שלכם תגיע ליעדה בזמן ובשלום

העדיפו לרכוש מוצרי חשמל וריהוט לבית אצל ספק אחד

כדי להקל על המעבר שלכם ולהימנע מהתעסקות עם מגוון ספקים שונים, העדיפו לבצע את רכישת מוצרי החשמל לדירה שלכם במקום אחד, וכנ”ל גם לגבי הריהוט – כך תימנעו מבזבוז זמן יקר שכרוך בחיפוש אחר מוצרי חשמל וריהוט בחנויות שונות, תוכלו להשיג מחיר זול יותר בעבור רכישה של חבילות מוצרים ולא תצטרכו להתעסק עם מגוון ספקים ותיאומים שונים לאספקת המוצרים והתקנתם בדירה – כל המוצרים יסופקו ע”י אותה החנות ויגיעו לביתכם באותו היום וביחד.

בצעו ניקיון יסודי של הבית רק בעת סיום המעבר
אנשים רבים שוגים כשהם מזמינים חברת ניקיון/מנקים בעצמם באופן יסודי את הבית, כאשר הוא עדיין ריק מחפצים. מדובר בטעות משום שהניקיון היסודי גוזל זמן רב ודורש מאמץ, וממילא ברגע שהריהוט, החפצים ומוצרי החשמל יגיעו לדירה, שוב הבית יתמלא בלכלוך ואבק, ותידרשו לנקות הכל מחדש. כדי להימנע ממצב זה, המלצתנו היא לבצע ניקיון “קליל” של הבית כאשר הוא ריק, ורק לאחר שמוצרי החשמל והריהוט הותקנו בדירה, יש לבצע ניקיון יסודי שיותיר את הדירה שלכם נקייה ומסודרת

יש לכם שאלה?