צופים בטלוויזיה בחדר השינה? כך תעשו זאת נכון

טלוויזיה בחדר השינה

במהלך השנים, חווית הצפייה בטלוויזיה השתנתה באופן מהותי. אם בעבר, הלא רחוק כל כך, הייתה בכל בית טלוויזיה אחת והיא הייתה מוצבת בסלון, שם התכנסה כל המשפחה לצפות מדי ערב בתוכניות ושידורים, הרי שעם השנים המשפחה “התפצלה” וכל אחד מבני המשפחה התחדש בטלוויזיה פרטית בחדר שלו.

ישנן סיבות שונות מדוע תהליך זה קרה, בין אם זה בגלל ירידה חדה במחירי הטלוויזיות עם השנים, בין אם זה בגלל שכיום יש הרבה מאוד ערוצים ואפשרויות צפייה, ובמקום שכולם יצפו בערוץ מסוים אז כל אחד יכול לצפות בערוץ המועדף עליו, כמובן שיש גם שינויים בתרבות, שינויים בחוויית הצפייה ועוד. יש גם את העניין הפרקטי, ברגע שיש בכל חדר טלוויזיה, אז כל אחד יכול לראות מה שהוא רוצה, מתי שהוא רוצה ומבלי להפריע לאחרים.

עצם זה שאנחנו נוהגים לצפות בטלוויזיה בחדר השינה שלנו, מחייב אותנו, מן הסתם, להתאים את הסביבה, קרי את החדר למצב הזה. כלומר, בשביל שנוכל ליהנות מחוויית השימוש בטלוויזיה, אנחנו צריכים גם לבחור במכשיר הנכון, גם להציב אותו במקום הנכון, אך מעבר לכך אנחנו גם צריכים לבחור אלמנטים או מתקנים נלווים שיהפכו את החוויה להרבה יותר ייחודית ונעימה.


כיצד הופכים את השימוש בטלוויזיה בחדר השינה לחוויה?
סביר להניח שאנחנו נרצה לצפות בטלוויזיה, לפני שאנחנו הולכים לישון, בשעות הערב או בשעות הצהריים. לכן, אנחנו צריכים לדאוג שיהיה לנו נוח כשאנחנו שוכבים במיטה וצופים בטלוויזיה.

זה אומר שעלינו לבחור מבין מזרנים שונים, את המזרן הנוח ביותר עבורנו. זה נכון גם בשביל שנוכל לישון כמו שצריך, אך גם בשביל שנוכל לשכב או לשבת עליו זמן רב, בצורה כזו שלא נרגיש אי נוחות. כך נהנה מהחוויה מבלי שנצטרך לקום, לנוע בחוסר נוחות או לחפש פתרון אחר.

מזרנים הם חלק אחד של העניין, חלק אחר, תלוי בשאלה, איפה וכיצד אנחנו מתקינים את הטלוויזיה. עומדות לרשותנו כמה אופציות. אנחנו יכולים להתקין את הטלוויזיה על גבי הקיר, בדיוק כמו שאנחנו עושים בסלון, או להציב אותה על גבי שידה או על גבי מזנון קטן, זה תלוי בגודל החדר ועד כמה אנחנו יכולים לנצל את השטח בצורה אופטימלית ונוחה.
ישנם אפילו אנשים המעדיפים למקם את הטלוויזיה על גבי דלת ההזזה של ארון הבגדים שלהם, וכך גם ליהנות מחיסכון במקום, גם ליהנות ממראה מעוצב וחדשני, וכמובן ליהנות מצפייה מהנה ונוחה.

כדי להתקין את הטלוויזיה, אנחנו יכולים להשתמש באמצעים שונים, כדוגמת, מתקני תלייה ייחודים לטלוויזיה, מה שיאפשר לנו גם להתקין אותה קרוב אלינו או להרחיק אותה בשעת הצורך. במקרים אחרים, למשל, כשמדובר בחדר ילדים, אפשר להתקין את הטלוויזיה בשולחן הכתיבה.

בכל מקום בו אנחנו מחליטים להתקין או להציב את הטלוויזיה, אנחנו צריכים לקחת בחשבון, את הגודל שלה, את המרחק מהמקום בו היא מוצבת או מותקנת למיטה, את התאורה בחדר (וזו שנכנסת דרך החלון) ובאופן כללי את הסביבה, קרי את החדר עצמו, בשביל לייצר עבורנו חווית צפייה נעימה.


איך אנחנו יכולים לעשות זאת בצורה נכונה?
בשביל לייצר עבורנו חווית צפייה נעימה בחדר השינה, רצוי שאנחנו נתכנן מבעוד מועד איפה נציב כל דבר וכיצד נעשה זאת. אם אנחנו נסדר בצורה אופטימלית את המיקום של הרהיטים, את המיקום של המיטה וכן של הטלוויזיה, אז נוכל לייצר עבורנו חווית צפייה נעימה. לא משנה אם מדובר בחדר ילדים או חדר שינה של הורים.

מה שחשוב הוא, שאנחנו נקפיד לשים לב לכל פרט, נתייחס בצורה נכונה לכל מה שעומד סביבנו, ונדע כיצד להשתמש בכל דבר ודבר בצורה נכונה וברורה.

חשוב זכור כי עם הזמן, דברים עלולים להשתנות. הטכנולוגיה כיום מתעדכנת בקצב מסחרר ואחת לכמה חודשים אנו נחשפים למגוון טלוויזיות שונות בטכנולוגיות חדשות ומתקדמות יותר. לכן, ייתכן שעם הזמן נחליט שברצוננו לקנות טלוויזיה גדולה יותר או הפועלת בטכנולוגיה חדשה יותר, ואז זה ידרוש מאיתנו גם לשנות את המיקום שלה ואולי זה ידרוש מאיתנו גם לשנות דברים אחרים בחלל החדר.

לכן כל דבר שאנחנו עושים, הוא נכון לנקודת זמן מסוימת, וייתכן מאוד שעם הזמן אנחנו נגלה שזה דורש שינוי, ועל כן רצוי שאנחנו נשאיר פתח לאפשרות כזו, בוודאי כשמדובר בחדרי שינה של ילדים שגדלים, מתבגרים ויש להם רצונות חדשים, וגם בחדרי שינה של הורים שרוצים שינוי עם הזמן.

יש לכם שאלה?