כיצד בוחרים מוצרי חשמל לבית?

מזל טוב! עברתם לבית חדש, שיפצתם את הדירה או שסתם בא לכם להתחדש במכשירי חשמל חדשים לבית. לא משנה מה הסיבה להתחדשות, העיקר שתבצעו את הרכישה בתבונה ובחוכמה, ותדעו שביצעתם עסקה טובה ומשתלמת.

אז כיצד בוחרים מוצרי חשמל לבית? איך יודעים באיזה דגם לבחור? ואיך בטוחים שהרכישה שלנו לא תעלה לנו ביוקר בעתיד? קבלו 3 טיפים שיסייעו לכם לצלוח את התהליך בשלום.

1. תחילה, הגדירו מהם הצרכים שלכם
בטרם תמהרו לרכוש מקרר חדש, טלוויזיית LED איכותית או מכונת כביסה עמידה, עליכם להגדיר תחילה מהם הצרכים שלכם ומהן הדרישות שלכם מהמכשיר החשמלי שבו אתם מעוניינים. המכשיר החשמלי צריך להתאים לגודל הדירה שלכם, למספר הנפשות בבית, לכמות ולתכיפות השימוש שנעשה בו ובאופן כללי לתת מענה לפעילות שלכם. לדוגמה: משפחה ממוצעת עם זוג ילדים זקוקה למקרר עם שטח אחסון גדול, בעל קיבולת של 500-600 ליטר, לעומת זאת זוג צעיר שזה עתה התחתן איננו צריך מקרר בעל נפח גדול שכזה, ועליו לחפש מקרר קטן יותר. באופן דומה, אנשים המרבים לצפות בטלוויזיה, וסלון ביתם מרווח וגדול יעדיפו לרכוש טלוויזיה בגודל “65 או “75 כדי ליהנות מחוויית צפייה מושלמת, ואילו אנשים בעלי שטח סלון קטן או אנשים המעוניינים בטלוויזיה עבור חדר השינה או חדר הילדים, יסתפקו בטלוויזיה בגודל “32.

2. ערכו השוואת מחירים בין הספקים השונים
כעת, לאחר שהגדרתם את הצרכים שלכם ואתם יודעים בדיוק מהו המכשיר החשמלי אותו אתם מעוניינים לרכוש, ושייתן מענה מדויק לצרכים שלכם, ערכו השוואת מחירים בין ספקים שונים וחנויות למוצרי חשמל. אל תתעצלו ותחשבו שמכיוון שמדובר במכשיר חשמלי של חברה מוכרת, הרי שהמחיר זהה בכל החנויות ואצל כלל המשווקים המורשים. ישנן חנויות המציעות מוצרי חשמל במבצע, מעניקות הטבות ייחודיות ושיוכלו לספק לכם את אותו המוצר במחיר זול יותר. יחד עם זאת, אל תתפתו לרכוש מוצר שהינו זול בצורה משמעותית מיתר ההצעות שקיבלתם, ייתכן שהמכשיר תקול, גנוב או איננו מקורי. הקפידו גם לבדוק האם המחיר כולל אחריות בעבור המוצר ומהו משך זמן האחריות. תוכלו לבצע השוואת מחירים בקלות ובזריזות הן באמצעות מנועי השוואת מחירים באינטרנט, והן בשיטה המסורתית – מעבר בין מספר חנויות לצורך השוואת מחירים. זכרו שחנויות רבות מאפשרות לבצע רכישה של חבילת מוצרי חשמל בהנחה, וכך מוזילות לכם את מחיר המוצרים.

3. בחרו בחנות למוצרי חשמל מוכרת וותיקה
עתה, אחרי שביצעתם השוואת מחירים ומצאתם 3-4 חנויות המספקות את המוצר במחיר הזול ביותר, נותר לכם לבחור בחנות שבה תבצעו את הרכישה. העדיפו לרכוש את מכשירי החשמל ברשתות מוכרות, חנויות בעלות מוניטין רב שנים וממשווקים מורשים. במקרים רבים ישתלם לכם אף לרכוש את המוצרים ישירות מהיבואן – בדקו האם ליבואן יש חנות עבור צרכנים בודדים או אתר אינטרנט שניתן לרכוש דרכו את המוצרים, כך תחסכו כסף רב. רכישה במקום מקצועי, אמין ומוכר, תספק לכם שקט נפשי, תאפשר לכם לדעת שיש לכם מקום לפנות אליו במידת הצורך ותעניק לכם ביטחון שרכשתם מוצר מקורי ואיכותי.