איך בוחרים אוזניות?

ראיתם פעם דיג’יי מתקלט עם אוזניות קטנות כאלה שנכנסות לאוזן? או אולי ספורטאית שמתאמנת עם אוזניות ענקיות שמכסות גם את הלחי? ונהג מונית שמדבר בטלפון עם אוזניות שהקשת שלהן נשענת על העורף? לא? יש לזה סיבה.

אוזניות מגיעות במלא סוגים, גדלים וצורות. לכל אחד הפלוסים והמינוסים שלו, וכל אחד עונה לצרכים שונים בעזרת פונקציות אחרות. אז מה לקנות בשביל חוויית השמע האולטימטיבית עבורכם?

 

אוזניות “בתוך האוזן” (in ear)
קיימים שני סוגים עיקריים של אוזניות כאלה: הראשונות הן אוזניות כפתור, מהסוג שנח בתוך האוזן אבל לא חודר לתוך התעלה; הסוג השני הוא אוזניות “בתוך האוזן” – עם פיית סיליקון שמשתרבבת מעט עמוק יותר לתוך תעלת האוזן. בעצם, יש גם סוג שלישי: אוזניות אלחוטיות (wireless), שהולכות וצוברות פופולריות בשנה האחרונה.

יתרונות: האוזניות החוטיות זולות למדי, ואם איכות הצליל לא מאוד חשובה לכם, תוכלו לרכוש אותן בסכום נמוך למדי. הן קלות וכמעט לא תופסות מקום בתיק, ואפילו מתאימות לכיס. ממש אוזניות כיס לכל כיס!

חסרונות: כאמור, איכות צליל נמוכה. מעבר לזה, יש את עניין הפלונטר. לכבל האוזניות יש נטייה בלתי נשלטת להסתבך ולקשור את עצמו בשניה שנכנס לתיק, גם אם הכנסתם את האוזניות לנרתיק ייעודי. אם בחרתם באוזניות כפתור אלחוטיות, תמיד תסתובבו בחרדה שאחת מהן תלך לאיבוד.

 

אוזניות ספורט
אוזניות ספורט צריכות להיות קלות ונוחות ובעיקר להישאר לכם באוזניים עד הרגע בו תרצו להוציא אותן משם. לרובן יש קשת לצוואר או איזשהו תפס שמתלבש מאחורי האוזן, שידאגו לייצב את האוזניות ולספק לכם צליל אחיד לאורך כל האימון.

יתרונות: קומפקטיות, נוחות ויציבות על האוזן.

חסרונות: לעתים, איכות הצליל נמוכה.

 

אוזניות “על האוזן” (on ear)
נקראות גם אוזניות קשת. חלקן יזכירו לכם את ימי הווקמן העליזים, רובן לא. יושבות על האוזן ומגיעות בשני סוגים – אוזניות פתוחות ואוזניות סגורות. לרוב, הסגורות מספקות צליל חלק ואיכותי יותר, אבל גם מחממות את האוזן.

יתרונות: סאונד איכותי בהרבה מאשר אוזניות כפתור, עיצוב אלגנטי, יציבות על האוזן. הסגורות מספקות כיסוי שמחליש במידה מסויימת רעשים מבחוץ.

חסרונות: נוטות להציק מעט אחרי שימוש ממושך, תופסות מקום בתיק, וכאמור – חלקן מחממות את האוזן, שזה נחמד רק כשאתם בחופשת סקי, אבל פחות באוטובוס מהביל של חום יולי-אוגוסט.

 

אוזניות “מעל האוזן” (over ear)
האוזניות הגדולות שאנחנו רואים על די ג’ייז, גיימרים, ומי שמנגן בבית על כל כלי חשמלי. מכסות ממש את כל האוזן. כבדות יותר וגדולות יותר מהסוגים האחרים, אבל יחד עם זה מספקות סאונד איכותי במיוחד. חובה לאנשי מקצוע – מוסיקאים, די ג’יי, מפיקים, ומומלץ מאוד למי שאוהב לשמוע מוסיקה באיכות הכי טובה שאפשר.

יתרונות: איכות צליל מעולה, אטומות (חלקן לחלוטין) לרעשים חיצוניים.

חסרונות: כבדות וגדולות מאוד, מתאימות לשימוש ביתי ולא נוחות לסחיבה מחוץ לו. וכמו כל דבר שמכסה לחלוטין את האוזן – אחרי כמה זמן, נהיה חם שם בפנים.

 

יש לכם שאלה?